суботу, 26 грудня 2020 р.

Цей день в історії хімії



Саме цього дня, 26 грудня 1898 року Марія Склодовська-Кюрі та її чоловік П'єр Кюрі повідомили Французькій Академії наук, що вони мають вагомі підстави для того, щоб оголосити про  те,що натрапили на дуже активну речовину, яка хімічно поводилася майже як чистий барій. 

Вони запропонували назву "Радій" для нового елемента, від латинського слова "промінь". У 1906 році П'єр Кюрі трагічно загинув, тому подальші дослідження Марія проводила самотужки. У 1910 році науковиця успішно виробила радій як чистий метал, що без сумніву довело існування нового елемента. Радіоактивні сполуки стали важливими джерелами випромінювання як в наукових експериментах, так і в галузі медицини, де їх використовують для лікування пухлин. В 1911 році жінці-науковцю присуджено Нобелівську премію «за видатні заслуги в розвитку хімії: відкриття елементів радію і полонію, виділення радію та вивчення природи і сполук цього чудового елементу». Марія Склодовська-Кюрі стала першою жінкою-науковцем, яка отримала Нобелівську премію двічі.

 А   ви знаєте, що означають цифри у клітинці Радію?



Немає коментарів:

Дописати коментар

ВЕСНА! СВЯТКОВІ МОМЕНТИ!

Весняні, ніжні,щирі привітання! Хай здійснюються  мрії та бажання! І почуття  прекрасні, загадкові Хай розцвітають Кристалами Любові! ...